Advies voor Robotlassen

Lassen is een vak dat meerdere kwalificaties kent. Naast het gewone laswerk is er het autogeen lassen, lassen onder water en het robotlassen. Wat het ook wordt, om een topproduct te leveren is toplaswerk nodig.Voor uiterst secuur repeterend werk wordt tegenwoordig een robot ingeschakeld. Dit biedt de zekerheid dat iedere lasnaad op precies dezelfde plek komt en van eenzelfde kwaliteit is. De voordelen van het lassen door een robot zijn dan ook makkelijk te benoemen:
1. de constante hoge kwaliteit
2. de snelheid van het laswerk ligt hoog
3. de lagere productiekosten.

Vakkennis
Wat eveneens vaak als extra voordeel genoemd wordt, is dat er geen gekwalificeerde lasser ingezet hoeft te worden. Daar staat dan wel tegenover dat degene, die de robot instrueert wel degelijk een vakman moet zijn, die in staat is de kwaliteit van het laswerk te beoordelen en die, indien nodig, het programma kan aanpassen. Doordat Bumet.com vakkundig personeel in dienst heeft dat jarenlange ervaring koppelt aan kennis van zaken en streeft naar een optimale kwaliteit, biedt ook het robotlassen die hoge standaard. Niet voor niets voldoet het bedrijf aan de eisen van het ISO/TS 16949:2009 certificaat. De eigen Cad Cam afdeling zorgt voor een optimale aansturing van de robot waardoor de procesgang perfect kan verlopen en de eindproducten van een dusdanig hoge kwaliteit zijn dat Bumet zelfs voor de medische industrie produceert. Alle stappen in het proces worden door het bedrijf zelf uitgevoerd, bewaakt en gecontroleerd. Niet voor niets is het een ‘preffered supplier’ van DAF.