Rondhout Houthandel

Dragers voor een zware constructie nodig? Kies voor houten gebinten

Bij elk bouwwerk is het van essentieel belang dat de dragende fundering meer dan in orde is. Alleen hierdoor kan namelijk gewaarborgd worden dat bouwwerken niet zullen instorten. Dit geldt voor alle denkbare bouwwerken, dus van de grootste gebouwen tot bouwwerken van een meer bescheiden omvang waar je als particulier mee te maken kunt krijgen. Onder laatstgenoemde vallen bijvoorbeeld veranda’s, pergola’s, kapschuren en boerderijen. Allemaal bouwwerken die in meer of mindere mate potige draagmaterialen nodig hebben. Als je op zoek bent naar constructiematerialen met meer draagkracht dan gemiddeld, dan vormen houten gebinten een prima optie, zeker als deze inkoopt bij een gerenommeerde aanbieder als Rondhout Houthandel.

Rondhout Houthandel

Let goed op de herkomst van je in te kopen hout

Wanneer je een houten product inkoopt, dan is het belangrijk dat je rekening houdt met de herkomst ervan. Nu mag hout wel een relatief duurzaam en milieuvriendelijk product zijn; dit is wel alleen wat waard als het op de correcte manier gebeurt. Een correcte manier houdt bijvoorbeeld in dat je hout inkoopt waarvan je weet dat er niet volledige bomen voor zijn gekapt, zeker niet op illegale wijze. Beter is als dit op een gecontroleerde manier is gebeurd, bijvoorbeeld door een boom slechts te kortwieken, waarna deze in enige jaren weer uitgroeit tot de forse boom die het ooit was. Verder is het voor het milieu én jouw portemonnee belangrijk dat je naar mogelijkheden zoekt om de levensduur van je hout te verlengen. Impregnatie en postsavers zijn hiervoor goede opties.