Personeel aannemen zonder werkgeversrisico!

Personeel aannemen zonder werkgeversrisico!

Als ondernemer kun je soms twijfelen of het aannemen van personeel wel verantwoord is. Voor veel ondernemers is het werkgeversrisico één van de grootste zorgen die ze hebben. Het risico van een langdurige zieke werknemer is voor een kleine ondernemer vaak niet op te vangen en kan het einde van het bedrijf betekenen. De oplossing voor dit probleem? Payroll! Met payroll kan je namelijk personeel aannemen zonder dat je het werkgeversrisico draagt. Benieuwd hoe dat precies werkt? Lees dan snel verder!

Wat is payroll?

Bij payroll draag je als ondernemer het juridisch werkgeverschap over aan een payroll maatschappij. Hierdoor komt het personeel op de loonlijst van de payroll maatschappij te staan en zal de payroll maatschappij het werkgeversrisico dragen. Dit betekent dat je als ondernemer geen risico’s loopt wanneer een werknemer bijvoorbeeld langdurig uitvalt door ziekte of een ongeval. Voor veel kleine ondernemers kan dit een geruststellende gedachte zijn, waardoor zij toch op een verantwoorde manier die extra werknemer kunnen aannemen. Kijk voor meer informatie over het werkgeversrisico op de website van HSU.nl

Wat kost personeel aannemen via payroll?

Het gebruik maken van payroll brengt uiteraard ook kosten met zich mee. Je betaalt immers een vergoeding aan de payroll maatschappij. Het is echter goed om te beseffen dat deze kosten slechts een klein percentage van de personeelskosten zijn en dat je deze kosten kunt meenemen in de prijs van je dienst of product. Zo kan je deze kosten uiteindelijk weer terugverdienen en betaalt de keuze voor payroll zichzelf terug. Het is goed om de kosten van diverse aanbieders te vergelijken om de kosten te drukken.

Uitkomst voor bedrijven die het werkgeversrisico niet kunnen of willen dragen

Payroll biedt een uitkomst voor ondernemers die geen werkgeversrisico willen of kunnen hebben, vanwege het risico dat een werknemer langdurig ziek wordt. Door het juridisch werkgeverschap over te dragen aan een payroll maatschappij, vermijd je dit risico. Dit kan veel rust en zekerheid geven voor kleine ondernemers. Het gebruik maken van payroll brengt uiteraard kosten met zich mee, maar deze kunnen worden meegenomen in de prijs van je dienst of product. Zo kun je als ondernemer zonder zorgen personeel aannemen en je bedrijf verder laten groeien. Nog meer tips over efficiënter ondernemen? Lees dan ook dit artikel over het optimaliseren van bedrijfsprocessen