bed10

Matras 100 x 200

Het matras: het belangrijkste onderdeel van elk bed

Wanneer je een nieuw bed met alles erop en eraan gaat kopen, dan sta je natuurlijk voor een spannende uitgave. Het bed heeft namelijk nu eenmaal een enorme invloed op het totale uiterlijke van iedere slaapkamer. Echter is het wel belangrijk dat je niet uit het oog verliest wat eigenlijk het belangrijkste onderdeel is aan je bed. Dit is namelijk niet (de vorm van) het bedframe, maar van het matras. Je matras heeft namelijk direct invloed op de kwaliteit van je nachtrust, iets dat o zo belangrijk is voor je totale levenskwaliteit. Kortom, je matras moet simpelweg volledig tegemoetkomen aan jouw behoefte. Daarnaast hoort het matras overeen te komen met de afmetingen van het bed en de latten- of matrasbodem. Is deze bodem één bij twee meter, dan koop je uiteraard ook een matras 100 x 200 centimeter.

matras 100 x 200

Zo houd je je matras schoon en comfortabel

Aangezien je matras zo’n enorm belangrijk bezit is zou het eigenlijk vreemd zijn als je dit niet zo goed mogelijk zou onderhouden. Welnu, heel moeilijk is het schoon en daarmee comfortabel houden van je matras gelukkig niet. Belangrijk is bijvoorbeeld dat je af en toe je matras omdraait, zodat het gelijkmatig belast wordt. Met een stofzuiger of een stofaantrekkende doek kun je bijvoorbeeld eens per week stof en haartjes van je matras verwijderen. Een topmatras op je daadwerkelijke matras neerleggen is ook een goede methode om je matras schoon te houden én een extra lange levensduur te geven.